De Vredesweek 2020

“De Vredesweek 2020 gaat over het omgaan met verschillen. Verschillen in cultuur, gebruiken, huidskleur en religie. Verschillen in morele opvattingen en de spanningen die dit oproept met de vrijheid van meningsuiting en de fundamentele gelijkheid van mensen.” Nu de Corona virus ons allen, op een of andere wijze treft, en we gevraagd worden afstand van elkaar te bewaren om besmetting te voorkomen, ervaren we ook een nabijheid . En wel in een groeiende solidariteit tussen mensen en de opkomst, wereldwijd, van het gesprek over racisme en hoe dat kwaad uit te roeien. Dat is misschien wel de positieve kant van deze verschikkelijke crisis. Meer afstand en toch dichter bij elkaar. Het is een voorrecht, althans zo ervaar ik het, om te wonen en te leven binnen een multiculturele gemeenschap. Amsterdam Zuidoost wordt gedomineerd door verschillen die opvallen en zouden kunnen leiden tot conflicten binnen het stadsdeel. Maar het grote aantal kerkgemeenschappen en Moslem groeperingen zorgen er wellicht voor dat juist die verschillen tussen culturen en ethische groeperingen oorzaak zijn van betrekkelijke vrede. Het is thema van de Vredesweek 2020 (19-27 september) is daarom : ‘Vrede verbindt verschil’. Of anders gezegd: op een positieve en christelijke wijze omgaan met verschillen bevordert de vrede, rust en dialoog binnen onze samenleving. Juist daar gaat het in het Koninkrijk van God om. Ik wens u allen toe samen te mogen leven in dat Koninkrijk van Vrede waar verschillen boeiend zijn en de samenleving kleurrijk, dat is mooi, maken. Ons gebed is dat het Koninkrijk van vrede wereldwijd moge komen.

Pater Frans Mulders SMA